My biSgen

Bir başka WordPress.com weblogu

Aydın Doğan’ın iktidar, para ve kalem üçgeni…

leave a comment »

enteResan bir yazı…

kenan mendekLi imzaLı yazıdan bazı bölümler :

"Ahmet Hakan Coşkun’un Başbakan Erdoğan’ın isteğiyle Hürriyet’e yazar olarak alındığı, Ertuğrul Özkök’ün ihale takipçiliği yaptığını, (Özkök’ün ihale takipçiliğini daha önce yazmıştım- “Ertuğrul Özkök’üm timsah göz yaşları”), Aydın Doğan’ın cümle kirli işlerini…"

(…)

"Çölaşan’ın AKP aleyhinde yazı yazmamasını isteyen Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök’e, Çölaşan “Ne zamana kadar?” AKP aleyhine yazı yazmamasını sorar ve Özkök’ten şu cevabı alır:
“Tayyip cumhurbaşkanı olunca bitecek. Abdullah başbakan olacak. O daha ılılmlı bir adam. Söylediğimizi anlar. O zamana kadar biraz ılımlı gidelim. Köprüyü geçene kadar… Abdullah üzerimize bu kadar gelmez. Şimdi Tayyip bizi batırmaya çalışıyor.”
Çölaşan yine sorar: “Peki cumhurbaşkanlığı konusuda Doğan Grubu olarak nasıl bir tavır alacaksınız?”
Özkök ise şu cevabı verir: “Sessiz kalacağız, destek vermeyeceğiz ama karşı da çıkmayacağız. Bunlar bizi batıracak. Şu POAŞ olayında üzerimize nasıl geldiklerini gör. Ama Aydın Bey de kinleniyor. Zamanı gelince bunların …..

(…)

"Bak arkadaş, hükümetin POAŞ’ta üzerimize nasıl geldiğini görüyorsun. Biz de önlem almak zorundayız. Aydın Bey’in sana çok selamları ve ayrıca senden çok önemli bir ricası var. Dedi ki; ‘Emin benim eski arkadaşımdır, bunların kesin olarak iletilmesini istiyorum.’ Şimdi sana onları aynen aktaracağım ve karar vermeni isteyeceğim.
Başbakan, Maliye Bakanı ve hükümet hakkında yazı yazma. Bizim bunlarla işimiz var. İstersen uzun süreli izne çık ve bir süre yazma. İstersen gazeteden tümüyle ayrıl. Bu takdirde Aydın Bey, sana yüklü bir para verecek. Patron diyor ki ‘Emin’e istediği her türlü olanağı sağlayalım, gelecek kaygısı olmasın” diyor ve gidiyor.
"

(…)

"Yav, gözünü seveyim. Fettullah Gülen’le, Zaman gazetesiyle ilgili bir şey yazma. Zaman Gazetesi’nin dağıtımını biz yapıyoruz. Her gün 500 bin gazetenin dağıtım parasını alıyoruz. Herifleri ürkütüp kaçırırsak, Sabah’ın dağıtım şirketiyle anlaşırlar. Çok büyük para kaybederiz. Lütfen bundan sonra bunlara dokunma…"

yazının tamamı buRada… !!!!!

Yazar iktidarın karşısında, patronun karşısında, güncelin, ünün, paranın, herkesin, her şeyin karşısında diz çökmeden, ayakta yazan kişidir

( Tahsin Yücel )

Reklamlar

Written by My biSGen

02 Mart 2008 00:53

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: