My biSgen

ParçaLanmış, böLünmüş dünyama-kimLiğime müzik gezegeninden düşen ışığın göLgesi vursa yeter!….

Murat USANMAZ Gitar Atölyesi – 2008

leave a comment »


Klasik Gitar:

– Başlangıç seviyesinin üzerindeki gitarist adaylarının yorum, teknik, müzikalite ve genel müzik bilgilerini geliştirmeyi amaçlayan gitar atölyesinde, haftada bir gün her öğrenci ile birebir özel ders şeklinde çalışılacaktır.

-Ders esnasında öğretmen bir öğrenci ile çalışırken diğer öğrenciler de dersi dinleyip bu deneyimden faydalanabileceklerdir.

-Derslerde belirlenen eserler üzerinde çalışılmasının yanısıra her öğrencinin ihtiyacına göre teknik çalışmalar ve deşifraj çalışmaları yapılacaktır.
-Başarılı bulunan öğrenciler,solo,duo,trio,quartet , vb.. şekilde konserler vereceklerdir. Ayrıca Murat USANMAZ’ın bazı konserlerine konuk olarak katılacaklardır.

Flamenko Gitar:

– Başlangıç seviyesinin üzerindeki öğrencilerle 4 kişilik sınıfta haftada bir gün çalışılacaktır.

-Atölyeye katılacak öğrencilerde ritmik kulak yeterliliği aranacaktır.
-Başarılı bulunan öğrenciler solo ve birlikte konserler vereceklerdir.Ayrıca Murat USANMAZ’ın bazı konserlerine konuk olarak katılacaklardır.

MURAT USANMAZ

1976 yılında İstanbul’da doğdu. 1994’te profesyonel yardım almadan gitar çalmaya başladı.2001 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Gitar Bölümü’ne girdi ve 2005 yılında Cem KÜÇÜMEN’in sınıfından mezun oldu.

Yunanistan’da Costas COTSİOLİS ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Jorge OROZCO’nun ustalık sınıflarına, İspanya’da Emilio MAYA ve Miguel Angel CORTES’in flamenco gitar yaz okullarına katıldı.

Hakan ŞENSOY yönetiminde Flarmonia İstanbul ve Milli Reasürans Orkestraları ile “J.Rodrigo -Aranjuez” gitar konçertosunu ve Kopuz Oda Orkestrası ile Gazi Üniversitesi(Ankara), Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve İstanbul Filarmoni Derneği ( İ.M.K.B.) konser salonlarında “A.Vivaldi – Re Majör”, “F.Carulli – La Majör” gitar konçertolarını seslendirdi.

Haziran 2007’de “Uluslarası Akbank Sanat Gitar Günleri” nde resital gerçekleştirdi.

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Müjdat Gezen Sanat Merkezi (gençlik günleri), Akbank Kültür ve Sanat Merkezi konser salonlarında resitaller verdi.

İş-Sanat, Borusan, Çevre Tiyatrosu, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Yıldız Teknik Üniversitesi, Nardis Jazz Club, Atatürk Kültür Merkezi, Milli Reasürans, Darphane-i Amire, İtalya (Bolonya), Cezayir, Almanya,Yedikule Zindanları, Harbiye Açıkhava Tiyatrosu sahnelerinde, değişik projelerde gitarist olarak yer aldı.

2005-2007 yıllarında l’Ecole Normale de Musique de Paris’te solist ve kompozitör Rafael ANDİA ile solistlik çalıştı.

Murat USANMAZ kişisel konserlerinin yanı sıra kendi adını taşıyan “Murat USANMAZ QUARTET” ile performanslarına devam etmektedir.

KAYIT VE BİLGİ İÇİN ;

MERKEZ: Galip dede cad. Şahkulu mah. Nakkaş çıkmazı,No:6A Zemin kat,

Beyoğlu – Tünel, İstanbul

ŞUBE : Galip dede cad. Şahkulu mah. Nakkaş çıkmazı, Beste apt. No:3A D:1,
Beyoğlu – Tünel, İstanbul

Telefon: Atölye : 0212 243 20 71
İlker ÇOLAK : 0536 375 71 01

Reklamlar

Written by My biSGen

08 Şubat 2008 16:04

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: