My biSgen

Bir başka WordPress.com weblogu

Flock 1.0.5 – yeni bir taRayıcı…

leave a comment »

Dosya Boyutu:10,39 MB
Lisans:  Ücretsiz-FrEE  
Dil:İngilizce
Platform:Windows 2000/XP/Vista
Uninstall Seçeneği: Evet
Limit:Yok

Flock slogan olarak “sosyal web sağlayıcısı“nı kullanıyor. Ve aslında bu slogan Flock`u tanıtmak için birebir örtüşüyor. Çünkü Web 2.0 sosyal hizmetlerinin tümünü Flock adlı bu güzel web browser`ı ile kullanabilirsiniz. Blog`unuza, medya takip RSS`lerinize kişisel site hesaplarınıza tek tıklama ile ulaşabilirsiniz. Web 2.0 sitelerinde hesaplarınız var ise bu browser tam size göre. Çünkü solda açtığı kişisel hesap pencereleri ile ister YouTube`da olun ister Facebook`ta tüm hesap işlemlerinizi, gelen davetleri, mesajları görebiliyorsunuz. Veya arkadaşlarınıza tek tıklama ile mesaj gönderme pencereleri açabiliyorsunuz. Ayrıca RSS izleme servisine de yine sol taraftaki bölümden tek tıklama ile ulaşabilirsiniz. Veya isterseniz favori sitenizi sol bölüme ekleyebilirsiniz ve şifrenizi kaydettikten sonra o siteye tek tıklama ile giriş yapabilirsiniz.

Internet Explorer`a çok ciddi bir rakip daha çıkmış görünüyor. Çünkü günümüz internet kullanıcıları en hızlı ve kolay şekilde tüm hesaplarını tek bir sayfadan kontrol etmek istiyorlar. Bunun için Live bölümü olsa bile hiç de yeterli gözükmüyor. Firefox, Opera veya başka ücretsiz web sağlayıcılar bu işi daha ciddiye almış gözüküyorlar. Ancak onların da yeterli kolaylıkları yok. Her girişinizi tek bir sayfadan kontrol etme olayı bir google hesabınız var ise çok kolay. Google bu konuda en iyi iş çıkaranlardan birisi. iGoogle sayesinde oldukça kolay bir şekilde hem mail hesaplarınızı hem RSS sayfalarınızı takip edebiliyorsunuz. Ancak Flock`u geliştirenler iGoogle`ı direkt olarak internet tarayıcısına eklemeyi daha uygun bulmuşlar ve yukarıdaki resimde gözüken “My World” isimli bölümü yaratmışlar. Bu bölümde her türlü sitenizi hesabınızı anında kontrol edebilirsiniz. Bu oldukça güzel bir özelliktir.

Ayrıca “Accounts and Services” bölümü sayesinde tüm giriş yaptığınız Web 2.0 hesaplarınızı sol pencere altında görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede yine tüm hesaplarınızı tek bir küçük pencerede inceleyebilirsiniz. Blog`unuzu kontrol edebilir Facebook`unuza mesaj gelmişse görebilir favori YouTube videolarınıza çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Veya Flickr`da fotoğraflarınızı çok daha rahat görüntüleyebilirsiniz.

Flock`un bir güzelliği daha mevcut. O da yine aynı sol pencerede size ister YouTube arkadaş listesi olsun ister Facebook ister de başka bir sosyal ağ sitesi arkadaş listeniz olsun o listeyi göstermesi. Ve bu sol menü sayesinde bu arkadaşlarınıza anında mesaj atabilirsiniz. Veya farklı şeyler gönderebilirsiniz.

Ayrıca bu aşağıdaki menü yardımı ile tüm kısayollara ulaşabilirsiniz. Ve sıkı durun bu internet sağlayıcısı ile blog`unuza özel bir pencerede yeni post atabilirsiniz. Ve hatta Facebook veya diğer hesaplarınıza resim upload edebilirsiniz! Gerçekten çok özel ve güzel bir internet sağlayıcısı…

Flock, Mozilla motorunu kullanan ücretsiz bir internet sağlayıcısıdır. Hayatınızı kolaylaştıracak bir çok çözümü içinde barındırmaktadır. Ve artık her gün kalktığınızda Internet Explorer`da her zaman kontrol ettiğiniz siteleri teker teker açmanıza gerek kalmayacak. Flock`u açın ve hesaplarınızı tek bir ana pencere üzerinde görüntüleyin. Ve buradan hepsini kontrol edin.

Flock`un ilk kullanışta dikkati çeken bir özelliği de “Web Clipboard” özelliği. Bu özellik sayesinde istediğiniz resimleri sürükle bırak tekniği ile sol pencerede açılan yere sürüklüyorsunuz. Ve Flock sizin yerinize onu hafızasında tutuyor ve ileri bir zamanda siz ikinci bir emir verene kadar o resimler orada kalıyor. Ve istediğiniz zaman onları görüntüleyebiliyorsunuz. Üstelik sadece resim için geçerli bir özellik de değil. Yazıları da aynı şekilde bu bölüme kaydedip daha sonra tekrar okuyabiliyorsunuz.

Flock, interneti büyük bir hobi ve eğlence merkezi gibi gören kullanıcıların kesinlikle çok hoşuna gidecek. Kesinlikle denenmesi gereken bir browser.

DOwnLoAD

Reklamlar

Written by My biSGen

17 Ocak 2008 19:12

BILGISAYAR, BLOG, FaydaLi siTeLer, programlar kategorisinde yayınlandı

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: